16 maart - Informatievergadering Vrijhandelsakkoord EU-VS

Op 16 maart 2016 organiseerde het Departement Internationaal Vlaanderen, op vraag van minister-president Geert Bourgeois, in de gebouwen van vleva een informatievergadering over het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten -- oftewel: het "Transatlantic Trade and Invenstment Partnership", beter bekend als TTIP.

Gezien de omvangrijke gevolgen die TTIP kan hebben voor België op vlak van tewerkstelling, arbeidsomstandigheden, consumenten- en milieubescherming, gezondheidszorg en het functioneren van onze democratische instellingen, brachten tijdens deze vergadering ook een aantal vertegenwoordigers van het Vlaamse middenveld hun standpunten en bezorgdheden naar voren. 

Tijdens deze informatievergadering kwamen zo volgende punten aan bod:

  • een toelichting over de inhoud van TTIP;
  • een academische reflectie op de maatschappelijke en economische impact;
  • opinies van Vlaamse lokale besturen en het maatschappelijke middenveld.

Het verslag vind je hier, de presentaties hier.