Het verenigingsrecht wordt hervormd - en dit is wat er staat te veranderen

koen geensDe saga van de grote hervorming van het insolventie-, ondernemings- en rechtspersonenrecht van de hand van minister Koen Geens komt stilaan ten einde. Het wetsontwerp dat tot doel heeft om een eengemaakt wetboek van vennootschappen en verenigingen op te stellen, werd vorige week neergelegd in de Kamer. Het doel is nog steeds om het wetboek begin 2019 te publiceren in het Belgisch Staatsblad, met inwerkingtreding op 1 januari 2020.

Intussen maakte het kabinet Justitie ook een informatiebrochure die oplijst wat er nu exact aan zit te komen voor de Vlaamse verenigingen. De belangrijkste wijzigingen worden puntsgewijs en chronologisch opgelijst.

Opgelet: omdat het wetsontwerp van het vennootschaps- en verenigingsrecht nog in de Kamer ligt, zijn een groot deel van de wijzigingen in deze brochure voorlopig en nog vatbaar voor wijzigingen.