Handboek gemeenschapsmunten

Op 1 april werd 'Maak je buurt uitnmuntend!, Het handboek gemeenschapsmunten voor lokale besturen en organisaties, voorgesteld.

Gemeenschapsmunten zijn een prima beleidshefboom voor bestuurders of professionele dienstverleners om cocreatie en vrijwilligerswerking te versterken. Wereldwijd werden hiermee al schitterende resultaten geboekt. Ook in ons land leverden projecten (onder meer in Gent, Turnhout en Brussel) leerrijke ervaringen op. Het handboek gemeenschapsmunten voor lokale besturen en organisaties laat je kennismaken met de talloze mogelijkheden van gemeenschapsmunten. Het is vooral een praktische gids, een doe-boek dat je als bestuurder of organisatie toelaat de juiste keuzes te maken en stappen te zetten, uiteraard niet gewoon voor, maar vooral met de burgers. Het biedt een systematisch overzicht van wat er bij de opstart van een gemeenschapsmunt komt kijken. Hiermee kun je als lokaal bestuur of organisatie precies inschatten welke kennis je zelf al in huis hebt en voor welke delen je beter kan samenwerken met externe deskundigen.

Voor meer informatie en het downloaden van het boek kan u terecht op de website van Thuis in de Stad.